Kā sarīkot neaizmirstami aizraujošu līgavas/līgavaiņa atvadu ballīti Rīgā un visā Latvijā?

Paraža pirms kāzu svinībām rīkot vecpuišu un vecmeitu vakarus ir ļoti sena, to var izsekot daudzu tautu kultūrā. Piemēram, senajā Krievzemē un citās slāvu zemēs pastāvēja paraža “nodzert” līgavaini pirms kāzām. Parasti šī žūpošana beidzās ar tradicionālo dūru kauju, kurā no līgavaiņa “pa draugam” tika izdauzīts viss vecpuiša trakums. Līgava gan savu pirmskāzu laiku pavadīja pieticīgāk, viņai bija jāiziet maģisks “attīrīšanas” rituāls pirtī, un pēc tam draudzenes apraudāja visus meitenes simbolus – “skaistumu un bizi”, kurus nu izdeva pie vīra. Arī seno latviešu pēdējo brīvības dienu svinēšanu aizēno līgavas atvadu raudas.

Vecmeitu/vecpuišu ballītes rīkošanas varianti Rīgā un visā Latvijā

Tagad gan ir milzīgs daudzums variantu, kā nosvinēt savu vecpuišu vai vecmeitu atvadu vakaru, katrs var atrast sev tīkamu izklaidi – gan gaumes, gan maciņa biezuma ziņā. Rīkojot svētkus līgavai  vai līgavainim, draugi cenšas ņemt vērā viņu aizraušanos un intereses, organizē ballīti tā, lai svinību vaininieki atcerētos šo vakaru uz visu mūžu. lai atvadītos un šķirtos no vecpuiša/vecmeitas dzīves jautri, ar vērienu un bez nožēlas!

Viens no populārākajiem trendiem, kā organizēt pirmskāzu ballīti, protams, ir tematiskie vakari: Pleiboja Zaķīši, Eņģeļi un Dēmoni, Havaju ballīte – līgavas atvadu ballei un Mežonīgie Rietumi, Pirātu ballīte, Lasvegasas noskaņu vakars – līgavaiņiem.

Lai atbilstu katrai tēmai, viesus lūdz saģērbties pēc noteikta dreskoda, telpas dekorē atbilstošā stilā, tiek pasūtītas tematiskas uzkodas un dzērieni, cilvēks, kas atbild par konkursiem, gatavo ar līgavas un līgavaiņa dzīves faktiem saistītas izklaides, tiek pasūtīta garda torte, bieži vien tā ir ar humoru noformēta – diezgan frivolā paskatā. Atsevišķi tiek pārdomāta izklaides programma galvenajiem ballītes dalībniekiem – līgavai vai līgavainim.

Un, protams, jebkurā tematiskajā ballītē izklaidēšanās un kopā būšana nebūs pilnvērtīga bez tām vecajām un jaunajām iemīļotajām dziesmām – kā senos laikos.

Karaoke aizraujošai un dedzīgai vecpuišu/vecmeitu ballītei Rīgā un visā Latvijā

Protams, varam jau kā mūsu senči jautri uzdziedāt dziesmiņas pie ugunskura, un vēl ģitāras pavadījumā – tas tiešām var būt ļoti sirsnīgi un jautri. Tomēr arvien biežāk gribas spilgtāku muzikālo pavadījumu un dziesmu repertuāra lielāku daudzveidību. Un ir forši, ka tagad ir tāds pakalpojums kā izbraukuma karaoke! Jūs pavisam vienkārši varat padarīt daudzveidīgāku vecpuišu vai vecmeitu ballīti  – lai kur tā notiktu – vai kafejnīcā, vai restorānā, viesu mājā laukos vai piknikā pie dabas krūts.

Izbraukuma karaoke ir lielisks veids, kā padarīt neaizmirstamas šīs svinības pirms kāzām. Var sarīkot turnīru par to, kurš zina vairāk līgaviņa vai līgavas mīļākās dziesmas. Galu galā var organizēt līgavas solokoncertu, lai viņa iztrakojas uz pilnu klapi un jūtas kā īsta zvaigzne!

Pēc tam, kad līgavainis un līgava būs atpūtušies kopā ar saviem tuvākajiem draugiem, no sirds izdziedājušies karaoke, viņi atbrīvosies no saspringuma, kas ir tik dabisks pirmskāzu laikā, viņi būs uzkrājuši skaistas atmiņas un, ar prieku gaidot kopīgās dzīves uzsākšanu, pabeigs pēdējos kāzu sagatavošanas darbus un gaidīs sev tik ļoti svarīgo dienu.

Comments are closed.