Karaoke terapija karantīnas un pašizolēšanās laikā

Šajā mums visiem tik sarežģītajā laikā daudzi ļaujas panikai, jo nesaprot, kas īsti notiek, un tam nespēj noticēt. Atrodoties piespiedu karantīnā, vairs neapmeklējot pazīstamās vietas un nenodarbojoties ar ierastām lietām, nezinot, kur likties un ko pasākt, daudz cilvēku sāk padziļināti lasīt ziņas un notiekošajam sekot sociālajos tīklos, tādējādi satraucoties vēl stiprāk. 

Tomēr nav vērts ļauties izmisumam, drūmais laiks noteikti beigsies! Mēs visi labprāt atgriezīsimies ierastajā dzīvē un vēl augstāk novērtēsim cits citu un tik vienkāršas, ikdienišķas lietas kā kopā ar draugu iemalkota tase kafijas kafejnīcā, došanās ciemos un karaoke vakari jautrā sabiedrībā.

Pagaidām gan vēlams padomāt par to, kā jēgpilni izturēt karantīnu un pašizolēšanos un pievērsties noskaņojumu uzmundrinošai terapijai. Nebīstieties no modernā vārda “terapija”, kas vedina domāt par mīkstu dīvāniņu un blakus sēdošu psihologu, jo terapija mēdz būt arī ne tik uzskatāmi psiholoģiska, bet, ņemot vērā jūsu intereses un vēlmes, piemērota arī visai ģimenei. Ar šo uzdevumu lieliski tiks galā karaoke terapija.

Karaoke terapija karantīnas laikā

Kas tad īsti ir karaoke terapija un kā to pielietot, ja atrodaties karantīnā vai esat pašizolējušies?

Nav noslēpums, ka vokālās nodarbības labvēlīgi ietekmē balss saites un elpošanas sistēmu. Mediķi pat iesaka vieglas plaušu saslimšanas gadījumos regulāri dziedāt, jo šī nodarbe stimulē elpošanas muskuļu darbību un sekmē labāku plaušu ventilāciju. Savukārt, stiepjot garos patskaņus, trenējas diafragma, kā rezultātā nostiprinās vēderpreses muskulatūra.

Tāpēc karaoke dziedāšana var būt ne vien izklaide, bet arī izcils veselības uzturēšanas līdzeklis.

Karaoke terapija karantīnas un pašizolēšanās laikā labvēlīgi ietekmē arī bērnu veselības stāvokli un noskaņojumu. Kopīgi trenējoties karaoke dziedāšanā un izpildot iemīļotās multenīšu un pasaku filmu dziesmas, jūs uz vairākām stundām nodarbināsiet savus bērnus un viņus novērsīsiet no drūmām domām. Varētu sarīkot labāko izpildītāju konkursu, kur bērni iejūtas dalībnieku lomā, bet vecāki kā žūrija novērtē sniegumu un pasniedz balvas, – lai viss notiek kā īstās sacensībās.

Dziediet iemīļotās dziesmas un izgaiņājiet nejaukas domas, jo, kamēr dvēsele dzied, visa pasaule šķiet gaišāka un brīnišķīgāka. Neskumstiet, labāk uzdziediet iepatikušos dziesmu un pārliecināsieties, ka situācija nemaz nav tik nopietna un mēs pārcietīsim arī šīs nepatikšanas.

Karaoke terapija karantīnas un pašizolēšanās laikā ir īstais līdzeklis, ar kura palīdzību izdosies saliedēt ģimeni, tā neļaus krist izmisumā un padzīs skumjas, lai smaids noteikti atgrieztos jūsu sejās. Toties no jauna apgūtās dziesmas un tīri izdziedātās notis pārsteigs jūsu draugus jau tad, kad visa pastāvošā neskaidrība būs beigusies, mēs visi atkal apskausimies un kopā jautri pavadīsim laiku kādā karaoke ballītē. 

Comments are closed.