Vai gribi pēc karantīnas atkal būt zirgā un vienā vienīgā pozitīvā? Mācies valodas un dziedi karaoke!

Tagad – vispasaules karantīnas un izolācijas laikā – ir pienācis īstais brīdis, kura mums tik ļoti pietrūka! Mums ir laiks veltīt uzmanību sev un mūsu tuvajiem. Un tā vietā, lai mocītu sevi ar bailēm par nezināmo nākotni vai “norītu” vēl vienu negatīvo ziņu porciju no plašsaziņas līdzekļiem, sāksim nodarboties ar vislabāko nodarbi – ar sevi!

Katru dienu, taisoties uz darbu un atgriežoties no tā, katrs no mums ir nožēlojis patērētās, un ne vienmēr produktīvi, stundas, bijis galīgi bez spēka un vēlējies tikai vienu: “Ātrāk tikt līdz gultai, un lai neviens mani neaiztiek”. Un kaut kur pašos apziņas nostūros dzīvojās domas – un kā tad ar to interesanto grāmatu, kuru nesen nopirku? Un kā ar pamesto angļu valodas apguvi? Un kā ar karaoke uzdziedāšanu ar draugiem? Taču ne spēku, ne stimulu vairs nebija palicis.

Tad nu tagad gan visiem ir unikāla iespēja – atgriezties pie visām pamestajām un neatrisinātajām darīšanām un darbiem! Lasīt grāmatas, skatīties kino no sen sastādītājiem sarakstiem, sākt nodarboties ar sportu, jogu vai meditāciju, apgūt valodas un runāties ar draugiem internetā, jo tagad taču mums ir tam gan spēks, gan laiks!

Apgūsti valodas un dziedi karaoke!  

Ja esat nolēmis atjaunot kādas valodas apguvi vai sākt pavisam jaunas valodas mācīšanos, visticamāk, ka standartstundas, iekalšana un darbības vārdu konjugācijas pēc kāda laika kļūs jum garlaicīgas, bet jaunās zināšanas sagāzīsies kaudzē un būs vēlme visu restartēt.

 Un te nu jums palīgā nāks, lai cik dīvaini tas izklausītos – karaoke! Karaoke dziedāšana neaizstās mācību stundas, un sirdsapziņa būs tīra, jo karaoke palīdzēs apgūt valodu!

Muzikālās dzirdes attīstība aktivizē smadzeņu labo puslodi, kura ir arī atbildīga par radošumu, iztēli un mentālajiem tēliem, tāpēc dziedāšana mums palīdzēs veidot saites starp vārdiem un to simboliem. Un karaoke dziesmu dziedāšana valodā, kuru mācāties, palīdzēs uzlabot izrunu, iemācīties slengu, ikdienas izteicienus un idiomas, kas kopumā sekmēs daudzreiz ātrāku valodas apguvi nekā gramatikas vingrinājumi.

Regulāra ārzemju kompozīciju klausīšanās un netīša vārdu atkārtošana (pat tikai klausoties dziesmas, mēs sevī atkārtojam saklausītos vārdus) paaugstina uzmanības koncentrāciju, jaunie vārdi tiek iegaumēti labāk un ātrāk, un izmantot tos savā runā kļūst vieglāk.

Jūs varat dziedāt karaoke tiešsaistē vienatnē, izvēloties savas iecienītākās ārzemju kompozīcijas, un varat censties izdziedāt augstās notis, nebaidoties būt smieklīgam. Bet vēl labāk – sarīkot karaoke kauju ar draugiem īpašās karaoke lietojumprogrammās un dziedāt kopā! Iegūstot baudu no sazināšanās, dziedāšanas un valodas apgūšanas!

Pavadiet laiku pašizolācijā lietderīgi un pozitīvi, jo drīz tas viss taču beigsies, un cik forši būs iziet ierastajā pasaulē mazliet labākam, nekā bijāt, un uzsmaidīt jaunai dienai un jaunam sev!

Comments are closed.